Ai dreptate, ai perfecta dreptate. Avem voie sa avem viziuni diferite, avem voie sa credem si sa avem pareri diferite. Avem voie sa nu mergem la vot si sa lasam pe altii sa voteze, sau sa mergem si sa nu votam sau sa anulam votul, lucru care mie imi pare chiar mai grav, desi probabil disperarea uneori ne poate impinge si la astfel de gesturi. Dar sa credem! Si sa facem ceva in sensul asta. Sa nu ne blazam. Sa nu ne lasam dominati de cei multi si sa devenim nesemnificativi. Mai bine singur, fara prieteni, despartit sau necasatorit, nerealizat, somer si fara bani decat limitat, multumit ca am mai pontat si azi, satisfacut si increzut. Increzut!!? Da, exact! As prefer sa fiu poate mai degraba increzator, desi in lumea asta… Nu vreau sa fiu inconjurat si plin de asa zisi ‘tovarasi’ care isi urmaresc interesele si care dupa colt ranjesc satisfacuti sau injura printre dinti. Nu doreste cred nimeni asta. Desi … realitatea de zi cu zi ne contrazice. Suntem ispiti de succes, vrem sa fim p...