Postări

Se afișează postări din iunie, 2012

telenovela psdista

si astfel ziua care putea fi una din cele mai importante de dupa revolutie in libertatea justitiei,a devenit o sceneta tragi-comica jucata prost de tovarasul nastase. scenetele de acest gen din nefericire se joaca destul de des cu casele de bilete inchise pe la noi, pe la tembeliziunile autohtone. culmea coincidentei? actorii sunt tot psdisti, diversi presedinti de consilii judetene, fosti demnitari si activisti ai regimului comunist. . . care si mai culmea, candideaza din nou la alegerile locale! si mai paradoxal: castigaaa detaaaasaaat! culmea prostiei? romanul e credul si pune botul, lacrimand cu interes la telenovele fostului partid comunist, actual partid psdist. ar mai avea vreun sens sa facem vreo comparatie, cu adevaratii oameni de stat, cu eroii istoriei noastre nationale, uitati de mare parte din noi? Il poate imagina cineva pe Corneliu Coposu - Dumnezeu sa il Ierte! - jucanduse cu pistoletu' çu capse si chemand ambulanta repede sa scape de puscarie pe motive medical...
Imagine

subscriem

Imagine

bine ne-am regasit in the 90's!

Imagine
cam asa arata mexicanizarea romaniei. de unde si vorba: istoria se repeta.

Control Day Out 2

in afara de revelatia O.Children aflati la prima lor iesire din uk - wild beasts au prestat si ei binisor asa cum ma asteptam. desi nimic nu mai conta dupa o binemeritata rafala de ploaie :(