Totul sau nimic
4.30 dimineata, sunt ultimul care poate da avertismente sau primul care nu le poate auzi sunt totusi treaz si plin de scenarii, never-ending story-uri…nimic totusi nici un semn care sa prevesteasca un happy end. Viata poate fi un cumul de decizii sau una de indecizii, blamari sau destituiri., nu? Este karma in totul sau poate nu, cutitul sau ruleta, momentul declansator, un boom sau un pas in spate, o scanteie, o trauma... O rugaciune ori poate un vis? Stateam pe peron si priveam uluit …un timp, un secol parca, clipa nu se termina, se dilata la infinit. Se derula totul in mintea mea, pe repede inainte, toata povestea cap coada, toate clipele frumoase cu Tiger, primele zile de viata ei, la maternitate, apoi momentele in care se odihnea la pieptul meu, prima zi la gradinita sau clipele cand alergam impreuna in gradina din spatele casei, nimic nu prevestea ce avea sa se intample pana la urma, ca va fi atat de dificil sa mai putem petrece vreodata astfel de clipe impreuna. Desi ar fi ...