aflam cu deosebita neplacere si total neinteres, ca antenele si realitatile filmeaza de cateva zile o noua versiune a revolutiei, in piata universitatii. ma gandesc, probabil din lipsa de studiouri sau poate sunt alte motive necunoscute, cum ar fi neplata chiriilor pentru corturi? nu stim, dar rugam insistent autoritatile, sa se sesizeze si sa elibereze carosabilul sau sa propuna si sa puna la dispozitia realizatorilor platourile special amenajate pentru asa ceva. asadar in fiecare seara de la 19 la 21 cele cateva sute de figuranti din audienta acestora, din diverse clase sociale, pensionari, someri, oameni ai strazii, reprezentanti sindicalisti, sau tineri din galeriile de fotbal, urla, rag, cu tot felul de bannere, adresandu-se unei puteri tiranice, arogante si care nu doreste sa apara in film sau sa comunice cu ei. - sic - sic! singura lozinca ce pare neregizata dar de mare interes insa pentru tinerii hipsteri: 'legalizati marijuana' este inabusita inca din fasa. int...