Un fel de intoarcere acasa
After almost 50 years since they start! The biggest band in the north of Dublin! U2 are back! But not all 4 members...only half of them! :) Bono si The Edge s-au hotarat cumva sa fie necinstiti si sa incerce in doi doar, fara ceilalti doi membri, Larry si Adam. Mai exact, intr-o sala a unei cladiri care in timp si-a schimbat destinatia, din sala de nasteri, unde chiar Bono s-a nascut, cu numele Spit. Rotonda intr-o sala de cinema. Must do in Dublin: To swim at Forty Foot Bay Intre Dublin si U2 intotdeauna a existta o legatura stransa, incepand cu 1977, de la concertele punk al ce celor de la The Clash atunci cand a inceput istoria formatiei. Bono : Crescand in Irlanda ai senzatia ca viitorul e in alta parte…parca nu e prezent in Dublin, daramite trecut sau viitor. Ne-am simtit indepartati de orice traditie si ne-am intrebat care e in locul nostru in poveste? Sa fii cel mai bun, sa fii cel marcant, sa ai asteptari mari de la tine! Nascuta dintr-un experiment...