Postări

Se afișează postări din septembrie, 2024

Un fel de intoarcere acasa

Imagine
After almost 50 years since they start! The biggest band in the north of Dublin!  U2 are back! But not all 4 members...only half of them! :) Bono si The Edge s-au hotarat cumva sa fie necinstiti si sa incerce in doi doar, fara ceilalti doi membri, Larry si Adam. Mai exact, intr-o sala a unei cladiri care in timp  si-a schimbat destinatia, din sala de nasteri, unde chiar Bono s-a nascut, cu numele Spit. Rotonda intr-o sala de cinema.  Must do in Dublin: To swim at Forty Foot Bay  Intre Dublin si U2 intotdeauna a existta o legatura stransa, incepand cu 1977, de la concertele punk al ce celor de la The Clash atunci cand a inceput istoria formatiei. Bono : Crescand in Irlanda ai senzatia ca viitorul e in alta parte…parca nu e prezent in Dublin, daramite trecut sau viitor. Ne-am simtit indepartati de orice traditie si ne-am intrebat care e in locul nostru in poveste?  Sa fii cel mai bun, sa fii cel marcant, sa ai asteptari mari de la tine! Nascuta dintr-un experiment...