Postări

Se afișează postări din noiembrie, 2010

facebook?

trent reznor nu avem drumuri dar avem retele de socializare...??? dap, la fel de sarcastic, dar genial intr-o singura replica dl. Fincher, in ultimul sau film: 'social network'. un pic mai dark, usor ironic, sarcastic de ce nu la adresa generatiei facebook, dar atent ca si in celelalte filme, la fiecare detaliu, exploreaza insa un pic alte teme spre deosebire de 'fight club' sau 'seven ', subiecte mai actuale perioadei in care traim. si da, e adevarat. facebook s-a nascut din frustrare, ura si neputiinta. din handicapul unui inadaptat dintr-o flegma virtuala adresata celui de langa tine adresata aproapelui dar a cucerit lumea si va continua sa o faca... din pacate. o cronica misto a filmului aici: http://www.kamikazeonline.ro/2010/10/500-000-000-of-your-friends-wont-like-this/#more-19367